SIKT - Svensk förening för Innovativ Kirurgisk Teknologi
Hvordan får du helseforsikring cialis i norge Universitetet i colorado denver anschutz medisinsk campus

Samarbetspartners:

Applied Medical

www.appliedmedical.com

Satu Rantanen
srantanen@appliedmedical.com
+46 70 493 47 45

Applied Medical  
Lilla Bommen 6, 7tr.
SE- 411 04 Göteborg

http://www.appliedmedical.com/Products/Voyant.aspx

                                                                                                                                                     Applied Medical

BBraun Medical AB

www.bbraun.se

Magnus Bursell
magnus.bursell@bbraun.com
+46709919283

Box 110
Svärdvägen 21
182 12 Danderyd

Einstein Vision 3.0. Ny stapel 3D laparoskopi. Se bättre!
https://www.bbraun.se/sv_se/products/b33/einsteinvision.html 

 Bbraun

Johnson & Johnson

www.jnj.com

Fredrik Egertz
fegertz@its.jnj.com
+46  705123709

Johnson & Johnson AB
Kolonnvägen 45
170 67 Solna

 johnson&johnson
KEBOMED AB

www.kebomed.se

Rose-Marie Gabrielson
roga@kebomed.se
+46 70 475 3325

Kebomed AB
Kanalvägen 1A, 2 tr
194 61 Upplands Väsby

Vi presenterar implantat från DynaMesh:
http://en.dyna-mesh.com/abdominal-wall-gb/

 Kebomed

Medtronic AB

www.medtronic.se;  www.medtronic.com

Ulrika Beischer
ulrika.beischer@medtronic.com
+46 8 568 585 00

Hans Werthéns gata 19
SE - 164 28 KISTA
Sverige

Vår nya produkt:

http://www.medtronic.com/covidien/products/surgical-stapling/signia-stapling-system 

 Medtronic

Novus Scientific

www.novusscientific.com

Philip Tsagalidis
Philip.tsagalidis@novusscientific.com
018-700 11 50

Virdings Allé 2
75450 Uppsala
Sweden

Läs mer om vårt långtidsresorberbara nät:

www.tigrmatrix.com

 Novus
Operations Instrument

www.opi.se

My Martinelle
my@opi.se
0708 591668
0854481193

Operations Instrument AB
Besöksadress: Tryffelslingan 16
Postadress: Box 1183
181 23 Lidingö

Vi presenterar:

https://www.xodusmedical.com/PinkPadVideo

 Operations Instrument

VINGMED AB

www.vingmed.se

Ola Hermansson
ola.hermansson@vingmed.se
Tel: 08-583 593 00
Fax: 08-583 570 10
E-post: info@vingmed.se
Vingmed AB
Box 576
175 26 Järfälla

Besöksadress: Datavägen 9A

I nästan 40 år har vi på Vingmed levererat kvalificerad medicinteknisk utrustning till svenska sjukhus.

Idag är vi Nordens största oberoende leverantör och genom åren har vi blivit specialister även inom kirurgi. Kontakta oss, vi finns här för er!  

 Vingmed

COOK MEDICAL

www.cookmedical.eu

KIRURGI:
https://www.cookmedical.eu/surgery/
Pär-Anders Lewin
Mobil: 070-555 37 78
Par-Anders.Lewin@cookmedical.com

ENDOSKOPI:
https://www.cookmedical.eu/endoscopy/
Lena Zimmergren
Mobil: 070-875 01 85
Lena.Zimmergren@cookmedical.com

COOK SWEDEN AB
Stora Åvägen 19A
436 34 Askim

 Cook Medical
   
   
   
   
   
   
SIKT - Svensk förening för Innovativ Kirurgisk Teknologi

 
Startsidan |  Bli Medlem |  Nyheter |  Bukvägg |  Innovativ kirurgi |  Samarbetspartners |  Video |  Om oss |  Planerade kurser |  Länkar
Webbproduktion: C&E Webbguru